Reklam

Furkan kumbarasındaki ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına katkıda bulundu.

Reklam
İstanbul Eyüpsultan’da yaşam sürdüren 10 yaşındaki Furkan Tarakçı, son bir senedir biriktirdiği kumbarasını “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına bağışladı
 Furkan kumbarasındaki ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına katkıda bulundu.
Reklam
Burçak BOZKUŞ

Burçak BOZKUŞ acıklama

Burçak BOZKUŞ-Doğan GÜNDOĞDU/İSTANBUL (DHA)- İstanbul Eyüpsultan’da yaşam sürdüren 10 yaşındaki Furkan Tarakçı, son bir senedir biriktirdiği kumbarasını “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına bağışladı. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken telekonferans yolu ile ufak Furkan’ı arayıp desteğinden kaynaklı teşekkür etti

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesi kampanyaya katılmaya çağrı eder iken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesaplarının açıldığını kamuoyuyla paylaştı. Kampanyaya destek kısa sürede çığ gibi büyüdü. Eyüpsultan’da oturan üçüncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Furkan Tarakçı’da kampanyaya kumbarasında biriktirdiği parasıyla destek olmak istedi. Evde çektiği videosunu ablası Emine Tarakçı Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in sosyal medya hesabına gönderdi.

KUMBARAMI ‘BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE’ KAMPANYASINA PARA BAĞIŞLAMAK İSTİYORUM DENİZ AMCA

10 yaşındaki Furkan Tarakçı çektiği video da Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’e seslendi. Tarakçı, “Merhaba Deniz Amca ben Yeşilpınar’dan Furkan Tarakçı. Sokağa çıkma yasağım bulunduğu amacıyla evden dışarıya çıkamıyorum. Bu kumbaramı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına affetmek istiyorum. Sizleri kumbaramı alabilmek amacıyla bekliyorum” dedi. Belediyenin Vefa Destek Ekipleri kısa sürede Furkan Tarakçı’nın evine giderek bağışını kampanyaya ulaştırdı.

Reklam

SENİ YETİŞTİREN AİLENİ TEBRİK EDERİM

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Furkan Tarakçı ile telekonferans yolu ile görüşerek teşekkür etti. Başkan Köken, “Merhaba Furkan, kampanyaya desteğin amacıyla çok teşekkür ediyoruz. Duyarlılığın amacıyla çok teşekkürler. Arkadaşlar seninle irtibata geçecekler. Hem kumbaranı alacaklar. Hem de sana ufak bir hediyemiz olacak. Seni yetiştiren anne babayı da kutlama etmek istiyorum. Ne mutlu onlara ki senin gibi evlatları var. Allaha emanet ol. Gözlerinden öperim” şeklinde konuştu.

Reklam
Reklam
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın