Reklam

Koronavirüsü Dijital Oyunlara yoğun ilgi

Reklam
 Koronavirüsü Dijital Oyunlara yoğun ilgi
Reklam

Dijital Oyun

Kovid-19 tedbiri nedeniyle evlerinde kendini güvenceye alan tüketiciler dijital oyun teknolojilerine ilgi gösteriyor. Mart ayının ilk iki haftasında önceki aya oranla yüzde 6’lık kullanıcı dönüşümü artışı yaşadıklarını aktaran incehesap.com, gaming amacıyla sarfedilen klavye satışlarının yüzde 390, mouse satışlarının ise yüzde 125 arttığını açıkladı.

Tüm dünyada tüketiciler koronavirüs tehdidinin oluşturduğu sıhhat ve emniyet endişesiyle dışarıya çıkmaktan kaçınırken, esas greksinimlerini karşılamak ve alış veriş amacıyla çevrimiçi platformlara yöneldi. Açıklanan veri analizlerine göre Türkiye’de de hal değişik değil. Uzmanlar, son iki haftalık internet trafiğinin e-ticaret sitelerine yöneldiğini, bilhassa de gıda, eğitim ve eğlence gibi ürün ve hizmetler yayınlayan firmalara yönelik ilginin her geride bıraktığımız gün arttığını belirtiyor.

Tüm dünyada tüketiciler koronavirüs tehdidinin yarattığı sağlık ve güven endişesiyle dışarıya çıkmaktan kaçınırken, temel ihtiyaçlarını karşılamak ve alış veriş suretiyle online platformlara yöneldi. Açıklanan veri analizlerine göre Türkiye’de de hal farklı değil. Uzmanlar, son iki haftalık internet trafiğinin e-ticaret sitelerine yöneldiğini, özellikle de gıda, eğitim ve eğlence gibi ürün ve hizmetler sunan firmalara yönelik ilginin her geride bıraktığımız gün arttığını belirtiyor.

Reklam

dijital oyun2

 

OYUN KLAVYESİ SATIŞINDA ARTIŞ

Erzen’in verilen verilere göre gaming amacıyla sarfedilen klavye, monitör, anakart ve mouse satışlarında mühim bir artış gözleniyor. incehesap.com’da gaming klavyesi satışları 1-17 Şubat/1-17 Mart tarihleri arasında yüzde 390’lık artış gösterdi. Klavyeyi yüzde 125’lik satış artışıyla mouse ürünleri izlerken, monitör satışları yüzde 83, anakart satışları ise yüzde 15 oranında arttı.

dijital oyunlar

ARTIŞ DEVAM EDECEK

Genel olarak insanların fiziki mağazalar yerine e-ticarete yöneldiğini söyleyebiliriz” diyen Erzen, “Öncelikler her ne kadar değişse de insanlar greksinimlerini ya da istediklerini risk nedenini göz önünde bulundurarak gidermek istiyorlar. Evlere kapanmaya yeni başladığımız bu zamanlarda elektronik ve gaming birimleri lüks gereksinim olmamasına rağmen satışlarda hareketlenme görüyoruz. Sokağa çıkma konusundaki tedbirlerin devam etmesi halinde daha büyük artışlar yaşanmasını bekliyoruz”  Güncel Teknoloji ve Haber web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Reklam
Reklam
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın