Reklam

Makyaj ürünleri nasıl ve nerede saklanır?

Reklam
 Makyaj ürünleri nasıl ve nerede saklanır?
Reklam

Çoğu kadın güzellik ürünlerini banyo dolabında veya yatak odasındaki makyaj masasında tutar. Ama bazılarının gerçekten soğutulması gerektiğini biliyor muydunuz?

Belki de bu satırları sürpriz bir şekilde okudunuz? Makyajı araştırırken ve bu bilgileri toplarken senin kadar şaşırdım. Sevgili bayanlar, size dikkat edelim.

güzelliğinize güzellik katan makyaj ürünleriniz hakkında bilinmeyen bilgiler sağlayacaktır.

Reklam

Dermatologlar, makyajı buzdolabında tutmanın sadece yaşamlarını uzatmakla kalmadığını söylüyor. Aynı zamanda, buzdolabındaki ürünün sıcaklığı sabit kalır, bu nedenle ürün aşırı sıcak veya soğuktan etkilenmez.

Şimdi size buzdolabında saklanması gereken ürünleri sunuyoruz:

 Bunu mu demek istediniz? Makyaj məhsullarını necə və harda saxlamalı? 46/5000 Makyaj ürünleri nasıl ve nerede saklanır?

Göz kremi

Soğuk göz kremi sadece soğutma etkisine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kan damarlarındaki şişmeyi de azaltır.

Parfüm

Sıcak hava ve güneş ışığı en sevdiğiniz kokunun kokusunu değiştirebilir. Parfüm çok sıcak bir ortamda bırakılırsa, içindeki kimyasallar parçalanacak ve koku tamamen değişecektir.

Doğal vücut ürünleri

Ürünlerin doğallığı göz önüne alındığında, koruyucu içermediğini ve bu nedenle bakterilerin büyümesine daha eğilimli olduklarını unutmamalısınız. Onları buzdolabında tutarak, sadece ömürlerini uzatmakla kalmayacak, aynı zamanda bakterilerin büyümesini de önleyeceksiniz.

Yüz maskeleri

Birçok göz kremi gibi, serin yüz maskeleri de kılcal damarları sıkılaştırır ve kızarıklık eğilimini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca tahriş olmuş cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

gömlekleri

Makyaj uzmanları, uygulamadan 10 dakika önce göz kalemi ve astarınızı buzdolabına koymanızı özellikle tavsiye eder. Bu, astarı veya eyeliner’ı gözünüze daha düzgün çizmenize yardımcı olacaktır.

Ruj (dudak kremi)

Bu ürünleri buzdolabında saklamak önemlidir, böylece ömürlerini uzatabilir ve formda tutabilirsiniz. Bu ürünleri ısıdan uzak tutarak kimyasal ayrışmayı önleyeceksiniz.

Reklam
Reklam
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın