Reklam

Kurumsal firmalar için taşınabilir bilgisayar üretildi

Reklam
 Kurumsal firmalar için taşınabilir bilgisayar üretildi
Reklam

Bilgisayar yapımcısı Asus, kurumsal firmalar amacıyla P serisi taşınabilir bilgisayar geliştirdiklerini duyurdu. Her sektörden değişik müşteri grubuna yönelik ürün gelişmeyi amaçlayan firmanın yeni modeli sürat ve geniş depolama özelliği ile öne çıkıyor.

Türkiye’deki kurumsal firmalar amacıyla P serisinden P1440, P2540, P3540 ve P5440 olmak üzere 4 değişik notebook modeli getireceklerini duyuran bilgisayar yapımcısı Asus, yazılı açıklama yaparak yeni serinin özellikleri ile alakalı bilgi verdi.

Reklam

HIZLI VE GENİŞ DEPOLAMA

Bu modellerin kendi amacıylade hem fiyat hem de donanım yönünden değişiklaştığını açıklayan yetkililer, P serisindeki bütün cihazlarda SSD çözümleri sunulacağı belirtildi.

Ayrıca, yeni modelle süratli ve geniş depolama gereksiniminin karşılanması amaçlandı. Fiyat ve donanım olarak değişiklaşacak bu ürünlerdeki depolama teknolojileri de fiyatıyla paralellik göstererek SATA ya da PCIe olarak ayrılacak ve müşteriler kendisi amacıyla en ideal donanımı seçebilecek.

180 DERECE DÖNEBİLEN ÇOK YÖNLÜ MENTEŞE VE TAŞINABİLİRLİK

Tüm cihazların menteşelerinin 180 derece açılabilen yapısı var. P1440 modeli en hafif optik sürücülü, P3540 modeli 16 saat pil ömrü ile hafif dizüstü bilgisayarı ve P5440 modeli ise hafif çift depolamaya sahip özellikleriyle ilgi çekiyor.

DAYANIKLILIK VE UZUN SÜRE DAYANAN BATARYA

İş yaşamındaki yoğun tempoya ayak uydurmak amacıyla bilgisayarların dayanaklık testleri yapıldı. Askeri standart testleri ile alakalı birtakım detaylar paylaşan firma, klavye, giriş-çıkış port, yüksek ve düşük sıcaklık ve çarpma testlerinin yapıldığını vurguladı. Ayrıca, bilgisayarların en az 12 ile 16 saat pil ömürlerinin bulunduğu aktarıldı. Yüz tarife ve parmak izi okuyucu ile kullanıcıların bilgisayarını etkin bir şekilde koruyabilmeleri de hedefleniyor.

Reklam
Reklam
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın