Reklam

Dağınık saclar moda oldu

Reklam
 Dağınık saclar moda oldu
Reklam

Karantina hayatımıza yeni ihmal eğilimleri getirdi. Son zamanlarda, yağlı ve ihmal edilmiş saçların bir “meydan okuma” sosyal ağlarda yayıldı

Dagınık Saclar Moda oldu

Saçlarını yıkarken daha fazla yıkamak istiyor. Çünkü kafa derisindeki doğal yağlar çıkarıldığında, cilt bir savunma mekanizması olarak daha fazla yağ üretmeye başlar. Saçın geç yağlanması için mümkün olduğunca az yıkanması ve sülfat içermeyen doğal şampuanların kullanılması önerilir. Ancak, tavsiye edilmesi ve uygulanması zordur. Aktif bir yaşam tarzına öncülük eden çoğu insan saç yıkama veya seyrek yıkamaya katılamaz. Ancak koronavirüs nedeniyle evde olduğumuz zaman saçlarımızı yıkama fırsatımız oldu. Birçok insan normalden daha az duş alır ve saçlarına daha az zaman harcar. Bu insanlar arasında Kardashian ailesinin üyeleri var. Dün YouTube’da konuşan kız kardeşler Kourtney ve Khloe Kardashian, karantinanın günlük yaşamlarını nasıl değiştirdiğini açıkladı. Bu süre zarfında, haftada bir kez saçlarını yıkadıklarını ve tarak bile kullanmadan doğal olarak kurutduklarını ve egzersizden sonra sadece su ile yıkadıklarını söylediler.

Reklam

Birçoğu karantinayı saç bakımı için bir fırsat olarak görüyor. Egzersiz yapmak, uzatmak ve kaşlarınızı yeniden şekillendirmek ve saçınızı boyamamak bu dönemi bir fırsata dönüştürmek için yeterlidir.

Saçınıza yıkamamayı öğretmek istiyorsanız, sülfat içermeyen, silikonsuz bir şampuan kullanın.

Saçınızı güneşte veya kendi başınıza kurutun. Saçınızı taraklayabilir ve günlerce sizin için rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Örgü, bu zamanlarda en ideal araçtır.

Sıcak havalarda duş almanın imkansız olduğu unutulmamalıdır, böylece toplu olarak ve saçınızı ıslatmadan duş alabilirsiniz.

Reklam
Reklam
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın